KNIŽNÍ NOVINKY, KTERÉ SI NENECHTE UJÍT!


Po dvouměsíční karanténě se tiskárny zase rozjíždějí a na pulty knihkupectví se dostane tolik skvělých knih, že nebudeme vědět, co číst dřív! Novinka Michala Viewegha, román od autorky Panského domu i děsivý thriller. Na své si přijdou všichni!

MILÉ DÍTĚ

Když do nemocnice přivezou podivně se chovající dívku, sestřička si postupně začne skládat hrůzný obraz toho, odkud sem přišla. Dívčina zdvořilost a slušné chování totiž skrývají něco, co je lepší si ani nepředstavovat… Milé dítě je příběh tak temný, že hraničí s hororem. Ten konec jsme fakt nečekali!

 

OSVĚTIMSKÝ PROCES

Píše se rok 1963, ale teprve teď se před soud dostávají výpovědi vězňů z koncentračních táborů. Mladičká Eva se k procesu přichomýtne jako tlumočnice a přitom odhalí tajemství, které její rodinu poznamená navždy… Nezapomenutelný historický román Annette Hessové doporučujeme čtenářům Sophiiny volby.

 

PŘEVÁŽNĚ ZDVOŘILÝ LEOPOLD

Nejoblíbenější český spisovatel Michal Viewegh se vrací s prvním románem od uzdravení! Ve své nové knize mapuje dobrodružství party lidí ve středním věku, kteří se ocitnou na hudebním festivalu. A komplikace a zmatky na sebe nedají dlouho čekat… Bláznivý příběh vyšel na apríla, ale kvůli koronténě se do knihkupectví dostává se zpožděním teprve nyní.

 

BŘICHO NESTVŮRY

Už jedenáctá detektivka Louise Pennyové! Neuvěřitelné. Nemůžeme se dočkat, až znovu navštívíme malebnou vesničku Three Pines a setkáme se s pestrou směsicí zdejších obyvatel. Samozřejmě u toho nesmí chybět ani inspektor Gamache, který zjistí, že zmizení malého chlapce souvisí s tragédií, ke které ve vesnici před lety došlo…

 

KAVÁRNA U ANDĚLA

Láska voní jako čerstvě umletá káva… V novém románu Anne Jacobsové hrají hlavní roli kavárna, stálí hosté a dvě cílevědomé sestřenice, které podniku chtějí navrátit bývalý lesk. Píše se rok 1945 a majitelky Louisa a Hilda zjišťují, že navzdory neustálým neshodám je něco spojuje – rodinné tajemství, které mělo zůstat pohřbeno v sutinách války…

 

KLIKATÁ CESTA

V San Francisku je nalezeno několik mrtvých těl a u nich obrázek červeného hada. Sympatický detektiv Frost Easton a jeho roztomilý kocour se dostávají na stopu vrahovi, který je nějakým způsobem spjatý se známou klikatou ulicí Lombard Street… Nová detektivka od autora bestsellerů Noční pták a Vnitřní hlas je podle nás zatím úplně nejlepší. A jde číst i samostatně!