9 listopadových knih, které si musíte přečíst


Příroda stvořila listopad, aby knihomolové měli výmluvu, proč s knihou zalézt pod deku a nevylézat. I letos si na listopad nakladatelé šetřili ty nejočekávanější novinky, aby měl Ježíšek z čeho vybírat na nadílku pod stromeček. Tak se podívejte, na které se těšíme nejvíc!

ČERNÝ OHEŇ Z BYZANCE

V roce 1599 Alžběta I. vyslala do Konstantinopole špeha, aby Byzantincům ukradl návod na řecký oheň. Legendární zbraň, která dokáže zapálit i vodu. A v ulicích prastarého města začíná vzrušující honba za mocnou esencí! Nejnovější román Dirka Husemanna je opět založen na skutečných historických událostech.

 

VYSOKÝ ÚČET

Dvanáctý případ inspektora Gamache! V útulném bistru ve vesničce Three Pines se najde stará mapa. Jenže nedlouho poté se najde mrtvola, u které je položena kopie této mapy a ukazuje se, že starý plánek ukazuje přímo na Gamache… Kam inspektora mapa zavede? Čtěte nejnovější detektivku Louise Pennyové!

 

KNIHA ZTRACENÝCH PŘÁTEL

Spisovatelka Lisa Wingate se před pár lety proslavila svou knihou Než jsme byly tvoje. I novinka Kniha ztracených přátel vypráví příběh rozdělené rodiny. Silný příběh bývalé otrokyně, která se snaží najít sourozence a rodiče, vás přenese do dob války Severu proti Jihu!

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK

Dvanáct mladých českých autorů, dvanáct vánočních příběhů. Některé sladké jako vanilkové rohlíčky, další temné jako prosincová obloha. Stejně jako je každá sněhová vločka jiná, tak se liší i každá povídka v této sbírce. Těšit se můžete na roztomilou povídku Theo Addaira, melancholický příběh o rozbitém přátelství z pera Anny Musilové, temnou povídku Kateřiny Šardické i několik skvělých debutů!

 

KYTICE

Míla Fürstová je asi nejznámější současná česká ilustrátorka. Prosadila se i v zahraničí a dokonce navrhla obálku desky kapely Coldplay. Teď se ale vrací ke svým českým kořenům a namalovala úžasné ilustrace ke Kytici Karla Jaromíra Erbena. Jedinečné ilustrované vydání této klasiky se letos stane žádaným vánočním dárkem!

 

MRAZIVÉ ECHO

Psycholog Harry Hope je povolán k brutální vraždě. Na místě ale zjišťuje, že obětí se stal jeho dávný kamarád z dětství. A aby toho nebylo málo, zmizí chlapec, který chodí k Harrymu na sezení. Doktor Hope se pouští do pátrání po starém tajemství, které s tím vším nějak souvisí. A narazí na několik šokujících stop… Mrazivá detektivka ideální na sychravé podzimní večery!

 

NELITUJU NIČEHO

Pravda, nebo lež, Námi to končí, Odvrácená tvář lásky… Romány Colleen Hooverové jsou pokaždé zárukou kvalitního čtení. A novinka Nelituju ničeho není výjimkou! Komplikované rodinné vztahy, stará tajemství ale i láska… Začtěte se do mistrovsky napsaného příběhu, který budete prožívat spolu s hlavní hrdinkou!

 

MINULOSTI NEUTEČEŠ

Před dvaceti lety detektiv Ewert Grens vstoupil na nejděsivější místo činu své kariéry. Dodnes slyší v uších dětský hlasech zpívat “hodně štěstí, zdraví”. Dodnes nemůže vidět dort a svíčky… Starý případ se teď ale znovu probouzí a detektiv Grens s parťákem Hoffmanem musí do pátrání dát všechno! Děsivé severské krimi od Anderse Roslunda není nic pro slabé povahy!

 

MEZI SVĚTY

Většina z nás zná Lucii Výbornou jako rozhlasovou a televizní moderátorku. Málokdo zná její druhou tvář – tvář ošlehanou horským vichrem, opálenou od pouštního slunce nebo slanou od oceánu. A právě o tom, co prožívá, když svět mikrofonů, celebrit a studií vymění za divočinu, je jedinečný cestopis Mezi světy.