6 KNIŽNÍCH DŮVODŮ, PROČ SE TĚŠÍME NA ZÁŘÍ


Září znamená konec dovolených a návrat k pracovním povinnostem nebo do školy. My se ale nemůžeme dočkat, protože vyjde řada knih, které rozhodně stojí za to!

CHLAPEC Z LESŮ

Harlan Coben je známý autor bestsellerových thrillerů Cizinec, Temné lesy, Na útěku a další. Čtenáři je tak milují, že podle některých dokonce vznikly seriály na Netflixu nebo filmy. A v češtině se po roce konečně dočkáme další novinky: Chlapec z lesů je pořádně zamotaný příběh, ve kterém se záhady kupí jedna za druhou a lidé mizí za podivných okolností! Na tohle se moc těšíme!

 

MAJÁK NA ÚTESECH

Anne Jacobsová, autorka trilogií Panský dům a Venkovské sídlo, pod pseudonymem Marie Lamballe napsala nádherný příběh o dívce, která ztratí paměť a shodou okolností se ocitne v malebné Bretani, kde ji místní přijmou za svou. Jenže na novém životě se brzy objeví první praskliny – starý život si ji totiž najde…

 

LIŠKA

Legendární spisovatel Frederick Forsyth se po čtyřleté pauze vrací s další vzrušující novinkou! Když se do počítačů Pentagonu nabourá mladý muž s brilantním mozkem a přezdívkou Liška, dostane tajná služba nápad využít ho proti nepřátelským zemím. A vzrušující hra na kočku a lišku začíná!  

 

VINAŘSTVÍ

Rodinná sága z vinohradu. Kniha, kterou si chcete vychutnat jako dobrý ročník. Osudy služebnictva i obchodníků s vínem se tady prolínají jako různé odrůdy vinné révy a rodinné vztahy a lásku krutě ohrozí světová válka. Nádherné čtení s jiskrou!

 

HRDINKY

České dějiny nepsali jen muži! Výjimečná kniha o 60 ženách, které změnily české dějiny a současnost je nejenom neuvěřitelně zajímavá, ale taky vizuálně naprosto nádherná! Od Elišky Přemyslovny přes závodnici Elišku Junkovou až po Olgu Havlovou. Za knihou stojí autorka Žitkovských bohyň Kateřina Tučková a na medailoncích se podílela například i mladá spisovatelka Anna Musilová!

 

DENÍK Z WU-CHANU

Příběh o tom, jak to vlastně celé začalo. Čínské město Wu-Chan do letošního roku nikdo neznal. Jenže právě tam vypukla světová epidemie koronaviru a právě tyhle události popisuje čínská spisovatelka Fang Fang. Autorce kvůli knize hrozí pronásledování ze strany čínské vlády.